en-bank
21 بهمن 1401 - 12:21

مرکز خونگیری در شهرستان ایوان کلنگ زنی شد

آیین کلنگ زنی مرکز ثابت خونگیری و افتتاح مجتمع گردشگری، تفریحی و توریستی در شهرستان ایوان همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حسنی معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در مراسم کلنگ زنی مرکز ثابت خونگیری شهرستان ایوان گفت: توسعه مراکز خونگیری در سطح استان با در نظر گرفتن استانداردهای لازم نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت و نجات جان بیماران و نیازمندان به خون و فرآورده‌های خونی دارد.

وی با تقدیر از عملکرد اداره کل انتقال خون استان ایلام، افزود: اهمیت فعالیت پایگاه انتقال خون و نقش بی بدیل آن در نجات جان انسان ها بر کسی پوشیده نیست.

عاصم آبادی مدیر کل انتقال خون استان ایلام گفت: مرکز خون گیری شهرستان ایوان در زمینی به مساحت ۲۵۸ متر مربع با اعتبار اولیه ۱۰ میلیارد ریال احداث خواهد شد.

وی شهرستان ایوان را یکی از شهرستان های استان با شاخص بالای اهدای خون اعلام کرد و افزود: در سریع ترین زمان ممکن فرایند مناقصه و احداث این مرکز آغاز خواهد شد.

مدیرکل انتقال خون استان ایلام نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل اظهار داشت: احداث مرکز خونگیری در شهرستان ایوان یکی از مطالبات مردمی بوده که با هماهنگی و مساعدت ستاد مرکزی سازمان انتقال خون، مجوز احداث پایگاه ثابت خونگیری در شهرستان‌های ایوان و دهلران اخذ شد.

لیلی عاصم آبادی گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، تجهیزات مورد نیاز این مرکز خریداری شده و برای احداث آن مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

پایان پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1031139