en-bank
07 دی 1401 - 16:42

جهاد تبیین به معنای بیان حقیقت‌ها و واقعیت‌ها است

زنجان-مشاور رئیس جمهور در امور حوزه و روحانیت با بیان اینکه جهاد تبیین به معنای بیان حقیقت‌ها و واقعیت‌ها است، گفت: در دوره کنونی که دوره جهاد تبیین است صادقانه نقاط قوت و ضعف خود را بگوییم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حاج‌ابوالقاسم دولابی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست تبیینی نقش دانشگاهیان در تعمیق بصیرت دینی و انقلابی جامعه که در سالن جلسات ستاد دانشگاه پیام‌نور زنجان برگزار شد، با بیان اینکه جهاد تبیین به معنای بیان حقیقت‌ها و واقعیت‌ها است، گفت: در دوره کنونی که دوره جهاد تبیین است صادقانه نقاط قوت و ضعف خود را بگوییم.

وی با بیان اینکه ما وظیفه داریم در دوره کنونی که دوره جهاد تبیین است صادقانه نقاط قوت و ضعف خود را بگوییم اما دشمنان ما نقاط ضعف را با ضریب بالایی پوشش می‌دهند، افزود: در بسیاری از استان‌ها دچار بحران نیروی کار در بخش کارگری هستیم و در استان زنجان نرخ بیکاری در این بخش ۶ درصد است.

دولابی ادامه داد: در دولت گذشته به دلیل ارتباطی که می‌خواستند با آمریکا بگیرند، نمی‌توانستیم تحریم‌ها را دور بزنیم و قیمت بشکه‌های نفت بسیار کاهش یافته بود و تعهداتی برای دولت بعد ایجاد کرد.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مقاومت و ایستادگی در برابر آمریکا هزینه دارد اما سازش با آمریکا هزینه‌اش بیشتر بوده که شاهد ما، آمار و ارقام دولت گذشته با دولت کنونی است؛ گفتنی است امروز دولت ما روزانه یک و نیم میلیون بشکه نفت می‌فروشد ولی پول‌ها هزینه می‌شود به تعهداتی که از قبل مانده است.

دولابی با بیان اینکه جهاد تبیین به معنای بیان حقیقت‌ها و واقعیت‌ها است، افزود: کشور، امروز از لحاظ انرژی و ذخایر استراتژیک در وضعیت خوبی قرار دارد و همه ذخایر استراتژیک کشور پر است و مشکلی در تامین مایحتاج کشور نداریم.

اساتید، دانشجویان و نخبگان صادقانه و منصفانه مشکلات را بررسی کنند

وی با بیان اینکه درآمد کشاورزان امسال نسبت به سال گذشته دو برابر شده است، ادامه داد: اساتید، دانشجویان و نخبگان صادقانه و منصفانه مشکلات را بررسی کنند و با ارائه راه‌حل کمک کنیم تا مسائل کشور به دست جوانان حل شود و از نعمت نخبگان و جوانان بتوانیم به بهترین شکل بهره ببریم.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اساتید دانشگاه باید در محورهای مختلف، تحلیل درست از جریانات سیاسی جهان و جایگاه ایران در این معادله قدرت و اینکه ایران در نگاه دشمنان خود چه جایگاهی دارد، داشته باشند.

دولابی افزود: ایران قبل از انقلاب در حوزه بانوان جزو بی‌سوادترین کشورها بوده و آمار آن به ۸۰ درصد می‌رسیده ولی در ۱۰ سال گذشته آمار زنان بیسواد کشورمان به ۱۰ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: اکنون آمار دختران دانشجو نسبت به پسران دانشجو حدود ۵۰ درصد بوده و اعضای هیأت علمی دانشگاه بالای ۳۰ درصد بانوان هستند؛ تعداد پزشکان زن نسبت به قبل از انقلاب رشد ۱۲ درصدی داشته است. مشاور رئیس جمهور در امور حوزه و روحانیت

مشاور رئیس جمهور در امور حوزه و روحانیت در ادامه با اشاره به سند امنیت ملی آمریکا، گفت: در سند امنیت ملی آمریکا سه تهدید شمرده شده است که کشور چین اولین تهدید، روسیه دومین تهدید و تهدید سوم نیز صریحاً از ایران نام برده نشده ولی گفته شده قدرت‌هایی که مدل حکمرانی جدیدی را به دنیا ارائه می‌کنند.

دولابی در رابطه با ۵ راهبردی که آمریکا در سند امنیت ملی خود مطرح کرده است، افزود: بی‌ثبات‌سازی کشورهای مقاومت، ایجاد اغتشاش در داخل کشور، ایجاد اجماع بین‌المللی علیه ایران، دامن زدن به مسائل حقوق بشری، معتبرسازی تهدید نظامی، از جمله ۵ راهبردی است که آمریکا در سند امنیت ملی خود برای ایران مطرح کرده است.

مشاور رئیس جمهور در امور حوزه و روحانیت با اشاره به برجسته کردن موضوع زن در ایران و اغتشاش در کشور برای اجرایی کردن ۵ راهبرد ذکر شده، گفت: رسانه‌های بیگانه موجی در خصوص حقوق زنان ایجاد کرده بودند، در حالی‌که خنده‌دار است عربستان نگران حقوق زن در ایران باشد.

دولابی با بیان اینکه اساتید دانشگاه باید با زبان علم، اعداد و ارقام خیلی خوب اهداف رسانه‌های خارجی را آشکار کنند و بدانند آنان دلسوز مردم ما نیستند و به دنبال فروپاشی هستند، افزود: اگر فروپاشی اتفاق بیفتد خواسته آن‌ها این است که ایران را به کل نابود کنند و اتفاقی که خواهد افتاد آن است که کشور ما مانند وضعیت سوریه و عراق خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 940873