en-bank
08 بهمن 1401 - 17:38

موزه‌های فرش و سنگ کرمان در دهه فجر افتتاح می‌شود

رئیس کمیته صمت ستاد دهه فجر استان کرمان از افتتاح موزه‌های فرش و سنگ به‌مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، مهدی حسینی‌نژاد عصر امروز هفتم بهمن‌ماه در ستاد دهه فجر استان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری اظهار داشت: باغ‌موزه فرش و موزه سنگ کرمان همزمان با روز ولادت امیرالمومنین(ع) در دهه فجر افتتاح می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین‌بار کمیته صمت ستاد دهه فجر تشکیل شده است، بیان کرد: غبارروبی گلزار شهدا و تجدید میثاق با شهیدان به‌ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی انجام می‌شود.

حسینی‌نژاد تصریح کرد: دستاوردهای بزرگی در حوزه صنعت و معدن در استان کرمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌ایم که باید به مردم نشان داده شوند، به‌همین علت تور رسانه‌ای را برای بازدید خبرنگاران از صنایع استان در دستور کار داریم.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اضافه کرد: 6 هزارمیلیارد تومان پروژه صنعتی و معدنی در استان کرمان طی دهه فجر افتتاح می‌شود.

همچنین علیرمضانی رئیس کمیته صدا و سیمای ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمان در سخنانی بیان کرد: 70 عنوان برنامه در صدا و سیمای مرکز کرمان به مناسبت دهه فجر اجرا می‌شود که بیش از 10 هزار دقیقه برنامه است و ویژه‌برنامه‌های شبانه تلویزیونی و رادیویی را اجرا می‌کنیم.

در همین حال رضا فلاح مدیرکل هلال احمر استان کرمان در سخنانی اظهار داشت: افتتاح دو پایگاه امداد و نجات در جنگل‌قائم و ماهان، کاروان‌های سلامت در مناطق محروم و توزیع بسته‌های موادغذایی و جشن انقلاب با امدادگران هلال احمرازجمله برنامه‌ها در دهه فجر است.

پایان پیام/80019/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003166